Úvod Vitajte O nás História Charakteristika Štandardy Janis Výber šteniatka CHS Galéria Zaujímavosti Kontakt

~ Poučné, smiešne aj vážne, výnimočné ~

-1--2--3--4--5- -6--7--8--9--10- -11--12- -13--14-

 

 

 

Prvý príspevok - október 2011LYSINKY
Do kategórie poučných sa dá zaradiť jej prvý zdravotný problém. Lysinky, ktoré sa jej objavili na chrbáte a chvostíku, boli údajne následkom nepostrehnutého zápalu črevných žliaz. Psíky, ako sa hovori, zvyknú "sánkovať", niektoré viac, iné menej. U Janis to nebolo vo veľkej miere, preto sme ambulanciu veterinárneho lekára navštívili relatívne neskoro, keď už lysinky boli značne viditeľné. Nasledoval odborný lekársky zásah, mierna diéta a k tomu vyživovacia pasta VITA - PET, ktorá sa používa ako doplnkové krmivo obsahujúce vitamíny, minerálne látky a aminokyselinu taurin. Hlavne aminokyselina taurin podporuje rast srsti a evidentne pôsobí aj na jej kvalitu. Taurin obsahuje zinok, preto sa na takéto prípady jednoducho hodí aj zinková masť.

 

  

 


 

Druhý príspevok - december 2011PRVÉ HÁRANIE
Okolo 5.-6. decembra sa prihlásila príroda. Aj túto udalosť môžeme zaradiť do kategórie poučných. V múdrych knihách sa totiž píše, že prvé háranie má fena stafordšírskeho bulteriéra okolo 7. až 10. mesiaca. U Janis sme to čakali až po Vianociach - no čo už, bolo aspoň také malé prekvapko. Existujú špeciálne "pampersky" pre hárajúce sa feny. My sme však pre Janis s malým prispôsobením používali obyčajné detské pampersky strednej veľkosti. Bola absolútne spokojná a my tiež.

 

  

 


 

Tretí príspevok - január 2012REGISTRÁCIA
Smiešnym a zároveň poučným sa môže zdať aj tento príspevok. Po septembrovej návšteve vo veterinárnej ambulancii a prihláške na registráciu vo Švajčiarsku sme až v januári ( prvý problém ) obdržali od ANIS ( Animal Identity Service ) oficiálnu registráciu vo Švajčiarsku. Hneď na to, lebo skôr sa ani nedalo, sme chceli absolvovať základný oficiálny výcvik, ktorý mal byť predprípravou na Janisinu prvú dôležitú výstavu. Nasledoval zase problém. Ďalšia registrácia, resp. finančná zábezpeka a vedomosť, že stafordšírsky bulteriér je vo Švajčiarsku potenciálne nebezpečné plemeno. A to sa mi zdalo byť už prehnané. "Byť voči človekovi absolútne spoľahlivý a dostať takúto nálepku to už je vlastne smiešne, ale zároveň aj poučné." Lebo keď už žijete so svojím psíkom osem mesiacov, máte ho celkom od malička, ťažko je Vám vzdať sa ho len pre niečo tak absolútne nepochopiteľné. Dá sa to prirovnať k situácii napr. s koňom. Aj ten môže raz človeka kopnúť. A pritom je to také ušľachtilé zviera...

 

 


 

Štvrtý príspevok - apríl 2012300 ROČNÝ STROM
Pri potulkách prírodou sme s Janis objavili tento nezvyčajný strom.
Neporovnateľný, čo do veľkosti. Neprekonateľný, čo do dlhovekosti. Neprehliadnuteľný, čo do výnimočnosti...
Hovorí sa, že energia zo stromov pomáha človekovi posilniť svoju vlastnú energiu.
Múdri, skúsení ľudia a aj vedci tvrdia to, čo je už všeobecne známa vec, že aj stromy majú podobne ako ľudia auru.
Čím je strom starší, tým je jeho energia silnejšia a človek môže viac pri ňom ako sa hovorí pookriať.
Tento strom možno nemá presne 300 rokov, ale určite mu veľa k tomu nechýba.
Potvrdili mi to ľudia, ktorým patrí záhrada a ktorí vedia od svojich predkov, že na tomto mieste stál už oveľa skôr ako pred 200 rokmi. Obvod jeho kmeňa 1m nad zemou je 5m a 15cm, čo znamená, že priemer kmeňa v tejto výške je takmer 1,64 metra.

  

Výška stromu ( odhadom ) je 40 - 50 metrov a rozvetvená koruna ma miestami priemer 25 metrov.
Prvý dvojkonár vo výške viac ako 8 metrov má pri kmeni priemer takmer 50 cm.
Obdivuhodné rozmery tohto stromu len potvrdzujú jeho roky. Je možné, že pri odbornom vedeckom meraní a zistení letokruhov, by stromu prisúdili aj cez 300 rokov.

  Nakoniec ešte jeden úchvatný pohľad...

 


 

Piaty príspevok - jún 2012CYKLISTICKÉ PRETEKY


V našom bydlisku sme zažili aj výnimočnú udalosť.
Tohtoročné preteky okolo Švajčiarska mali vytýčenú trasu aj cez Bischofszell. "Tour de Suisse" boli pre slovenského profesionálneho cyklistu Petra Sagana etapovo veľmi úspešné. Presadil sa aj v 6. etape dlhej 198,5 km z Wittnau
do Bischofszellu. Aj my spolu s Janis sme boli svedkami jeho triumfu v uliciach Bischofszellu.
Veď tu predsa bývame a nemohli sme si takúto udalosť nechať ujsť.

 

 

  

 

Pozrite si posledný kilometer 6. etapy

 

 


 

Šiesty príspevok - júl 2012 DRUHÉ HÁRANIE 
Na prelome júna a júla príroda opäť zaúradovala a pripravila nám, aj keď nie veľké starosti, ale určite o zábavku viac. Našej Jessy sa dostavila takzvaná "ženská záležitosť". Na toto samozrejme musíte byť pripravení, keď chováte svojho miláčika ( fenku ) v byte. V podstate všetko prebehlo v pohode. Bolo to ovšem s malou výnimkou, ako pri prvom háraní. Malou úpravou sme vyrobili pre ňu menšie, estetickejšie tangáče.

 

  

 


 

Siedmy príspevok - august 2012 LYSINKY EŠTE RAZ 
Po liečbe, ktorú Janis absolvovala sa jej obnovil rast srsti na mieste pôvodných lysiniek opísaných v prvom príspevku a tým pádom zmizol jej kozmetický problém.

 

  

 


 

Ôsmy príspevok - september až november 2012 BULL ŠPORTY 
1.ročník Crazy Day nám ukázal jednak to, čo všetko stafbulíci dokážu a aj to, aké disciplíny sa prevádzajú a ako sa treba na ne pripravovať. Janis bola na pretekoch úplný nováčik, preto len zbierala skúsenosti. Avšak dva mesiace po tomto športovom dni už frčala na každej disciplíne, (okrem Weight pulling - ťah na koľajnici ) ako keby sa s tým narodila ( veď hádam aj ). Pravidelný tréning je každodennou záležitosťou a veľmi by sme chceli na 2. ročníku Crazy Day vykompenzovať neúspech z tohto roku.

 

  

 


 

Deviaty príspevok - zima 2012 / 2013 ZIMNÉ BULL ŠPORTY 
V športovom duchu pokračujeme v tréningovom nasadení pod známym heslom :
- Či je leto a či zima, či je vidno a či mrak, tréningovo naladená nepovolím ani mak. -
Zima je vždy relatívne pokojná a aj nás zrejme trochu "uspala". Aj keď okrem gaučovej terapii sme sa pomerne dosť venovali pohybu, predsa Jessy nejaké dkg nabrala. Tréningy boli síce intenzívne, ale neboli také dlhé ako v lete. Preto ju hneď z jari čakajú dlhšie tréningy, posilnené prídavnými pohybovými aktivitami ( behy,turistika, plávanie ).

 

Monkey TrackTréning na Tug of War
Voľný výskok na peškaVyťahovanie cez kladku

 


 

Desiaty príspevok - január 2013 TRETIE HÁRANIE 
Kedy majú feny SBT priviesť na svet svoje prvé potomstvo, to je samozrejme v réžii ich majiteľov, resp. chovateľov. Poväčšine už pri treťom háraní sa fena pripúšťa na krytie, aby sa o dva mesiace stala mamou. Naša Janis prežila ešte toto obdobie v podobe panenstva a krytie sme naplánovali až na jej štvrté háranie. Predpokladaný termín je začiatok augusta.

 

 

 

 


 

Jedenásty príspevok - marec 2013 SILOVÉ TRÉNINGY 
««««««BLA BLA BLA 00 11 22 55 478 BLA BLA BLA Lorem Ipsum»»»»»»

 

  

  

 

 

HORE

Späť na Zaujímavosti

Pokračovanie v CHS - Zaujímavosti.