Úvod Vitajte O nás História Charakteristika Štandardy Janis Výber šteniatka CHS Galéria Zaujímavosti Kontakt
Myšlienka tejto strany:
Najlepším priateľom človeka je pes

Vitajte na stránke "JANIS`S BROOD".

Pozrite si fotky našej malej Janis už od narodenia a my budeme radi, ak sa rozhodnete aj seriálovo sledovať jej dospievanie. Môžete sa dozvedieť aj trochu viac o plemene "Staffordshire Bull Terrier" s možnosťou nakuknúť do histórie, ale aj do súčasnosti tohto nesporne výnimočného plemena, ktoré ako jediné psie plemeno na svete má svoj znak. Znak uzlíka, ktorý používajú majitelia a chovatelia stafordšírskych bulteriérov na celom svete. Táto stránka je samozrejme pripravovaná pre všetkých milovníkov psíkov, obzvlášť však je venovaná záujemcom o chov plemena stafordšírsky bulteriér. Keď som spomenul výnimočnosť tohto plemena, treba jedným dychom dodať aj to, že má tiež ako jediné plemeno vo svojej povahe uvedené "absolútne spoľahlivý". Možno si teraz poviete, že ho až príliš vychvaľujem. Ale keď to už robím, tak ho vyzdvihnem ešte raz. Od roku 1935, kedy bolo plemeno oficiálne zaregistrované, je skutočnosťou, že nie je známy ani jeden prípad útoku na človeka. Spomínam to len preto, že niektorí zaslepení novinári aj politici, by z neho najradšej urobili niekedy "ľudožrúta". Takýmito nepravdivými lžami sa snažia škodiť plemenu, ktorému je človek - hlavne deti - najlepším a najbližším priateľom vôbec. Pre jeho akoby vrodené, v podstate však vyšľachtené priateľstvo k ľuďom, sa práve spomenutá skutočnosť, dá už dnes považovať z jeho strany za úplnú samozrejmosť. Jeho otvorená povaha a úprimnosť sú akýmsi meradlom prístupu k človeku. Niektorí ortodoxní vyznavači SBT, hlavne jeho ctitelia pochádzajúci z oblasti stredného Anglicka, natoľko sympatizujú s týmto plemenom, že len veľmi ťažko dokážu pochopiť skutočnosť, že existujú aj iné druhy psov.
Práve stredné Anglicko, konkrétne Staffordshire je kolískou staforda - ako sa mu aj skrátene hovorí. Jeho popularita v Anglicku je obrovská a v skupine teriérov absolútne kraľuje. Posledné roky začala táto popularita expandovať aj do ostatných zemí strednej Európy.
Aj napriek tomu, alebo možno práve preto, že pred stáročiami jeho svalnaté telo, húževnatý duch a veľké srdce boli pripravované a vedené pre súboje, dnes je v skutku vychovávaný v rodinách s deťmi, ktorým je trpezlivým a oddaným priateľom a spoločníkom pri hrách.
A práve svojím veľkým srdcom a neohraničeným priateľstvom si dokáže človeka veľmi rýchlo získať a potom sa mu celkom oddať.
Dá Vám svoju hravosť, svoju aktívnosť, aj svoju poslušnosť.
Dá Vám svoju odvahu, svoju vytrvalosť, aj svoju tvrdohlavosť.
Dá Vám svoju oddanosť aj priateľstvo, ale hlavne Vám dá svoje srdce.
Veľké srdce malého psieho kulturistu, neuveriteľne tolerujúceho a milujúceho deti.
To je malý, veľký stafík. Mocný, rozumný, tolerantný, priateľský a verný. Aj keď nakoniec, všetky psíky odhliadnuc od plemena, keď sú správne vychovávané, sú vynikajúcimi spoločníkmi pre človeka. Nie nadarmo sa hovorí, že najlepším priateľom pre človeka je pes. Stafordšírsky bulteriér to dokazuje na každom kroku.

 

 

Prijmite pozvanie pozrieť si aj našu novú stránku o chovateľskej stanici BRIDGETGLOCK